Szkolenie I – godz. 10.00-11.30.
Warsztat II w godz. 12.30-14.00.
Miejsce – wstępnie – Collegium Iuridicum, sala 2.7. W przypadku dużego zainteresowania miejsce szkoleń może ulec zmianie.
Dr. hab. Natalia Letki (WNPiSM UW) jest socjologiem i politologiem. Specjalizuje się w badaniach porównawczych postaw i zachowań obywateli, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia kontekstu społecznego i instytucjonalnego. Jest laureatką wielu agencji grantowych, w tym ERC, NCN i FNP. Zasiadała i zasiada w licznych panelach oceniających wnioski grantowe: ERC, NCN, FNP, Impulz Slovak Academy of Sciences, ICREA Academia.
Szkolenie I
What do reviewers want czyli jak recenzenci oceniają wnioski grantowe
Szkolenie ma na celu przedstawienie uczestnikom – potencjalnym wnioskodawcom – procesu ewaluacji wniosków o finansowanie badań od strony ekspertów je oceniających. Powinno to pozwolić na przygotowanie wniosku w sposób, który podniesie jego klarowność i perswazyjność i zaakcentuje jego mocne strony. Prowadząca odpowie na pytania uczestników dotyczące procesu oceny wniosków, omówi znaczenie i relacje pomiędzy poszczególnymi elementami wniosku, przedstawi najczęściej popełniane błędy i poradzi, jak ich uniknąć.
Warsztat II
Postawy i zachowania dotyczące polityki wobec uchodźców w UE. Prezentacja wyników projektu NCN Opus, 2020-2023.
Niniejszy projekt koncentruje się na oczekiwaniach Europejczyków w zakresie polityki dotyczącej uchodźców i zachowaniach wobec nich. Wykorzystujemy eksperymenty sondażowe typu conjoint i real effort task i badamy postawy w odniesieniu do systemu przydziału uchodźców na poziomie UE, poziomu kontroli granicznej, prawa do pracy, swobody przemieszczania się i kosztów polityki, a także pomoc udzielaną uchodźcom. Analizujemy też wpływ mediów, a także wpływ wojny w Ukrainie na te postawy i zachowania. Nasze dane pochodzą z reprezentatywnego badania on-line przeprowadzonego w 10 państwach członkowskich UE (Niemcy, Austria, Polska, Węgry, Hiszpania, Portugalia, Bułgaria, Chorwacja, Słowenia i Dania) w styczniu-lutym 2023 oraz powtórzonego po wybuchu wojny w Ukrainie w marcu-kwietniu 2023 w Polsce, Niemczech i na Węgrzech.
Link do rejestracji:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfpmqBVPCSxlin9exwqi2ZPE8qF3wvDj_skpIFtET4qxWOr1g/viewform?usp=pp_url
Rejestracja do 5 października br.